Demirtaş’tan Mudanya’ya Raylı Sistemi Getirme Vaadi!

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Özel Haber » Demirtaş’tan Mudanya’ya Raylı Sistemi Getirme Vaadi!

Demirtaş’tan Mudanya’ya Raylı Sistemi Getirme Vaadi!

Demirtaş’tan Mudanya’ya Raylı Sistemi Getirme Vaadi!

Aday adaylarının medya turları devam ediyor. Mudanya Belediye Başkanı aday adayı İbrahim Alpay Demirtaş ekibiyle birlikte Gazetemiz Manşet Yorum’u ziyarete geldi.

İbrahim Alpay Demirtaş, Mudanya’da 3 dönem belediye başkanlığı görevini ifa eden rahmetli Belediye Başkanı Ali Narin Demirtaş’ın oğlu.

  1. KUŞAK GÖREVE HAZIR

Demirtaş, Mudanya’da doğup büyüdüğünü, 2. kuşak Girit mübadili bir ailenin çocuğu olduğunu ifade ederken şunları söylüyor.

“Her ne kadar İstanbul’da iş yaşamım olsa da bayramlarda, düğünde dernekte Mudanya’ya çok sık gelip gidiyorum. Doğduğum şehre aşığım. O nedenle vefa borcumu ödemek için aday adayı oldum. Projelerimiz hakkında 2 ay önceden CHP genel merkezinde bazı milletvekili arkadaşlara 45 sayfalık rapor verdim.  O gün bugündür, Mudanyalıların bire bir sorunları ve dertlerini dinliyorum.”

İbrahim Demirtaş’ta diğer aday adayları gibi kenti ortak akılla yöneteceğini ve halkı planlanan projelere dahil edeceğini belirtiyor.

ORGANİK PAZAR ALANI

Diğer adayların projelerinden farklı bulduğum konular var.

Örneğin; BUDO seferlerine Tirilye’yi dahil etmesi, Güzelyalı-Mudanya arasında tramvay, Bursa-Mudanya arası raylı sistem, en önemlisi ise geçtiğimiz günlerde depremden hasar gören belediye binasının yeniden yapılıp en alt katının tamamıyla organik köylü ürünlerinin satıldığı tanzim satış mağazası olarak değerlendirilmesi ve üretici ile tüketicinin buluşturulması.

BOZBEY’LE BERABER

Demirtaş, trafik, BUDO, raylı sistem projeleri üzerine Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey ile görüştüğünü, eğer aday gösterilip seçilirse, Mustafa Bozbey’in Büyükşehir belediye başkanı olması durumunda, projelerini hayata geçireceğini belirtti.

İbrahim Demirtaş’ın uzun dönem (öncelikle Türkiye’nin markası olan şirketler olmak üzere), yabancı şirketlerin çok önemli kademelerinde yöneticilik yaptığını belirtmekte fayda var. Sohbetimizde şu bilgileri de paylaştı bizimle Demirtaş.

MUDANYA’NIN YÖNÜ TURİZME DÖNÜK OLMALI

“Daha verimli daha kaliteli sonuç almak için çalışanlarımızı eğitimlere tabi tutarız periyodik olarak. Başkan olmam durumunda önceliklerimden biri, hizmet içi eğitimler olacak. Yani reorganizasyonla kurum içi düzensizliği önceleyeceğiz.

Turizme gelirsek, kesinlikle Mudanya’nın yüzü turizme dönük olacak. Şehrimiz birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, toprağın altı tarih kaynıyor. O nedenle turizm diyoruz. Girit mahallesini, Ege’de olduğu gibi eğlence yaşam merkezi haline getirirken, esnafımızı her anlamda kaliteli bir şekilde donatıp eğiteceğiz. Mudanya’mızın değeri olan kara üzüm, siyah incir ve Tirilye zeytinine coğrafi işaret alacağız. Birde Mudanya’nın bir türlü sporsal anlamda değerlendirmediği denizi var. Yüzme sporları, yelken ve sörf sporları önemsenecek bu bağlamda. Mudanya’da var olan spor kulüplerine para veremezsek dahi malzeme desteğinde bulunacağız” dedi.

ÖNCELİKLİ SORUN TRAFİK

Mudanya’da aday adaylarının ortak noktada buluştuğu tek proje trafik sorunu gördüğüm kadarıyla. Bu proje vaat olarak söylenir, fakat bir türlü hayata geçmez.

Çünkü trafik sorununun bir tek çözüm yolu merkezi iktidardan geçiyor. Umarım yeni dönemde bu noktada aksiyonlar alınır. Umarız trafik sorunu hayalden öteye geçer ve çözüm odaklı projeler gerçekleşir!

Bütün aday adaylarının hayali Paris, gerçekler Mudanya’nın talihsiz kaderi!

Yorum yapın